fbpx
 
Menüü

Restoran Ormisson

Broneeri

Park Hotell Viljandi stiilne ja valgusküllane restoran Ormisson pakub maitsenaudinguid hoolikalt valitud kvaliteetsest toorainest. Roogade valmistamisel ammutame inspiratsiooni hooajalistest toiduainetest ja värsketest ideedest. Toidumenüüd täiendab põneva veinivalikuga joogikaart.

Oleme avatud:

T-N 15.00-21.00

R-L 12.00-23.00

E ja P suletud

Kohvik avatud T-L alates kell 8.00

Buffet-hommikusöök E-R kell 7.00-10.00 ja L-P kell 8.00-11.00. Hind 20€/10€

Broneeringud ja lisainfo: +372 4353303

Menüü Joogikaart Kinkekaart

 

Restoran Ormisson sai nime Park Hotell Viljandi hoone rajaja Andres Ormissoni poja Villem Ormissoni järgi. Villem oli maalikunstnik ja kunstipedagoog, kes kuulus silmapaistvamate pallaslaste hulka, kuid kellele osutati elu jooksul nii mõnegi kaasteelisega võrreldes teenimatult vähe tähelepanu.

Ormisson sündis 26. juulil 1892 ja kasvas üles Viljandis. Õppima asus ta Tartusse, kus elav kultuurielu viis noore Villemi ka lähemasse kokkupuutesse kunstiga. Sai selgeks, et edasine valik on kunst ja noormees siirdus Riia Linna Kunstikooli, kus ta õppis joonistamist Jānis Tilbergsi ja maalimist Vilhelms Purvītise juhendamisel, kes olid mõlemad Peterburi Kunstiakadeemia kasvandikud. Purvītiselt omandas ta suurepärase õhu ja vee väreluse kujutamise oskuse, milles jäi eluajal eesti kunstis ületamatuks.

1914. aasta sügisel ei toimunud Riias sõja tõttu õppetööd ja Ormisson asus tööle Viljandis joonistusõpetajana. Esialgu õpetas ta Viljandi kõrgemas algkoolis ja pikemalt Viljandi Haridusseltsi tütarlaste gümnaasiumis, lisaks korraldas ta joonistuskursusi ja kujundas muuhulgas gümnaasiumi koolivormi, mis kuulutati riigis üheks kaunimaks. 1920. aastal astus Ormisson kunstiühingusse Pallas.

Ormisson oli väga rahumeelne, heasüdamlik ja isegi erakliku loomuga, kuid samas võis ta olla soovi korral vägagi lõbus, vesta jutte ja anekdoote. On arvatud, et Ormisson oli üks silmapaistvamaid koloriste Eesti kunstiajaloos. Töötades reeglina nn klassikalistes žanrites, kujutas ta maastikke, natüürmorte või agulimotiive ning maalis vahel ka portreesid. Tema teostele on iseloomulik isikupärane koloriit ning mitmed salapärased detailid. Maalimine, maletamine kohvikutes ja kalastamine olid tema elu kolm suurt kirge.

Ava äppiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info andmete töötlemise ja küpsiste kasutamise põhimõtete kohta.

NÕUSTUN